Ako prebieha splav Hrona

Splav Hrona je celodenná športová aktivita v prírode, preto počítajte s istým výdajom energie v prírodnom prostredí. Nepredstavujte si splav ako plavbu na výletnom parníku, kde na palube hrá tanečná kapela a podáva sa viedenská káva.

Splav začína vždy v motoreste Nemecká, kde sa stretneme v dohodnutom čase. Najprv si zaparkujete auto a dostanete od nás sudy na suché veci. Potom sa prezlečiete a zbalíte na splav podľa našich odporúčaní. Nakoniec vyfasujete plávacie vesty a samozrejme lode. Následne sa presunieme k rieke na dohodnuté miesto. Až tam prebehne rýchlokurz geniality a popis trasy. Nakoniec vás nasadíme do lode a pustíme dolu Hronom.

Počas splavu si užívate radostné chvíle na vode, navštevujete rôzne občerstvovne, o ktorých vás vopred informujeme a ktoré budú zakreslené v mape, ktorú vám poskytneme. Na určenom mieste nám zavoláte, aby vás vodácky taksík už čakal na mieste ukončenia splavu. Tam nastúpime do auta a vrátime sa späť do Nemeckej, kde na vás čaká šarmantný personál motorestu a jeho povestná domáca kuchyňa. Po splave dostanete potvrdenie o absolvovaní splavu, potrasieme si rukami a hotovo.

Ako budem vedieť, kde skončiť?

Za týmto účelom dostanete rýchlokurz geniality a mapu. Snažíme sa mať výstupné miesta na rieke Hron označené, ale garantovať sa to nedá. Ak skončíte niekde inde nič sa nedeje. Každopádne by ste mali vždy skončiť splav v krčme, aby ste nečakali na taksík niekde v kukurici. Splav môžete ukončiť kedykoľvek, je to, samozrejme, vaše slobodné rozhodnutie.

Mám problém, čo teraz?

Sem – tam sa stáva, že počas plavby príde k technickým problémom alebo k zdravotným problémom. Na každej lodi, na každom pádle a na každom súdku máte telefónne číslo. Tak isto kontakt na nás nájdete aj v každej krčme na brehu Hrona.  V prípade núdze jednoducho zavoláte alebo poprosíte niekoho nech nám zavolá a my čo najrýchlejšie dorazíme. Ak sa problém vyskytne mimo civilizácie, tak vybehne niekto z vás na cestu s pádlom v ruke. Cesta je vždy v blízkosti rieky a keď niekto stojí na ceste poľahky ho nájdeme.

Bude nás niekto počas plavby sprevádzať?

Nie. Je možné si za jednotný príplatok 30,- € objednať služby vodáckeho sprievodcu čo pozná rieku.

Boat4u team

baner onjednavka

Ponuka práceMapa stránky | Preklady DEEN