Splav Hrona je celodenná športová aktivita v prírode, preto počítajte s istým výdajom energie v prírodnom prostredí. Nepredstavujte si splav ako plavbu na výletnom parníku, kde na palube hrá tanečná kapela a podáva sa viedenská káva.

Splav začína vždy v motoreste Nemecká, kde sa stretneme v dohodnutom čase. Najprv si zaparkujete auto a dostanete od nás sudy na suché veci. Potom sa prezlečiete a zbalíte na splav podľa našich odporúčaní. Nakoniec vyfasujete plávacie vesty a samozrejme lode. Následne sa presunieme k rieke na dohodnuté miesto. Až tam prebehne rýchlokurz geniality a popis trasy. Nakoniec vás nasadíme do lode a pustíme dolu Hronom.

Počas splavu si užívate radostné chvíle na vode, navštevujete rôzne občerstvovne, o ktorých vás vopred informujeme a ktoré budú zakreslené v mape, ktorú vám poskytneme. Na určenom mieste nám zavoláte, aby vás vodácky taxík už čakal na mieste ukončenia splavu. Tam nastúpime do auta a vrátime sa späť do Nemeckej, kde na vás čaká šarmantný personál motorestu a jeho povestná domáca kuchyňa.

Ako budem vedieť, kde skončiť?

Za týmto účelom dostanete rýchlokurz geniality a mapu. Snažíme sa mať výstupné miesta na rieke Hron označené, ale garantovať sa to nedá. Ak skončíte niekde inde, nič sa nedeje. Každopádne by ste mali vždy skončiť splav v krčme, aby ste nečakali na taxík niekde v kukurici. Splav môžete ukončiť kedykoľvek, je to samozrejme vaše slobodné rozhodnutie.

Mám problém, čo teraz?

Sem – tam sa stáva, že počas plavby príde k technickým problémom alebo k zdravotným problémom. Na každej lodi, na každom pádle a na každom súdku máte telefónne číslo +421908359112. Tak isto kontakt na nás nájdete aj v každej krčme na brehu Hrona.  V prípade núdze jednoducho zavoláte alebo poprosíte niekoho nech nám zavolá a my čo najrýchlejšie dorazíme. Ak sa problém vyskytne mimo civilizácie, tak vybehne niekto z vás na cestu s pádlom v ruke. Cesta je vždy v blízkosti rieky a keď niekto stojí na ceste, poľahky ho nájdeme.

Ako sa dostanem naspäť do motorestu Nemecká?

Zavoláte na +421908359112 a my pre vás prídeme mikrobusom. Zakladáme si na tom, aby to bolo vo veľmi krátkom čase. Mikrobus vás vyloží priamo pred motorestom. Telefónne číslo na dispečera máte nalepené na červenej samolepke na každom pádle a na každom súdku.

Bude nás niekto počas plavby sprevádzať?

Nie. Každá skupinka splavuje sama, bez sprievodcu v lodi.

Boat4u team