Mnohí rekreanti, no najmä tí čo sa chystajú na splav Hrona po prvý krát, nemajú jasnú predstavu, aký variant splavu zvoliť. Ak teda patríte do tejto skupiny, tieto riadky sú určené pre vás.

Najfrekventovanejší je jednodenný splav Hrona na trase Nemecká – Mlynčok cca 10 km. Splav začína v Nemeckej v doobedných hodinách a končí poobede na Mlynčoku po 10 km. Odtiaľ späť mikrobusom do Nemeckej. Je to ideálne nie len pre začiatočníkov. Ak v regióne trávite aktívnu dovolenku, tak si splav zaradíte do programu. Tých 10 km vám ako zážitok postačí a splavíte jeden z najkrajších úsekov Hrona. Ak ste ubytovaní niekde v okolí, tak na splav vyrazíte po raňajkách a k večeri ste späť na ubytku.

Druhý, veľmi obľúbený variant je luxusný dvojdenný splav Hrona. Ten volia rekreanti, ktorí účelovo prídu k nám stráviť oddych spojený aj s večerným posedením pri literatúre a krásnej hudbe niekde na chate alebo penzióne. Vtedy sa plaví prvý deň po Šalkovú a druhý deň je najprv presun mikrobusom do Šalkovej, potom plavba po Sliač prípadne po Zvolen. Späť do Nemeckej mikrobusom. Spolu 40 km. Tento splav je určený pre všetkých rekreantov, ubytovaných v blízkom okolí v nejakom ubytovacom zariadení. 

Poobedný splav je určený hlavne pre domorodcov, ktorí sa radi v horúcom lete po práci plavia od piva k pivu. Začína denne medzi 15:00 – 16:00 hod a nedá sa vopred rezervovať. Lokálnu dopravu zabezpečujeme max. do 19:00, ak sme sa nedohodli inak.

Putovné splavy vyžadujú isté skúseností nielen s pádlovaním, ale i s táborením. Pri putovných splavoch si totiž všetko potrebné veziete v lodi a mikrobus vás vyzdvihne až v cieli vašej plavby. Je teda určený pre skúsenejších a vetrom ošľahanejších rekreantov.

Pripomíname, že vždy je lepšie splavovať Hron v týždni. Všade je menej ľudí, personál je menej nervózny, priemerné promile nižšie a koniec koncov je to aj lacnejšie.

Boat4u team