Pri zvýšenej hladine v jarných mesiacoch alebo po výdatných dažďoch organizujeme splav Hrona až z Brezna. Smerodajným údajom je vodočet v Brezne ktorý musí mať minimálne 30 cm a ustálenú hladinu. Trasa na úseku Brezno – Nemecká je rovnakej obtiažnosti ako úsek od Nemeckej dole. Neplatí teda že čím vyššie po prúde tým vyšší adrenalín počas splavu. Celý úsek je však krajinársky veľmi hodnotný a určite by mal patriť do zbierky každého vodného turistu. Splav sa z pochopiteľných príčin nedá vopred rezervovať! O možnej splavnosti sa dozviete na oficiálnej stránke SHMU. Vyhradzujeme si právo z organizačných dôvodov splav odmietnuť!!!

Pointa
Splav Hrona z Brezna je uskutočniteľný len na jar alebo za daždivého počasia. Vtedy o naše služby nie je veľký záujem teda máme čas sa zaoberať takýmito zákuskami ako splav z Brezna. Dopredu nič neriešte, objednajte si cez náš objednávkový systém vami požadovanú loď na trase po Šalkovú. Do poznámky pri objednávke napíšte že by ste to radi dali z Brezna. Ráno pozrieme vodočet a keď to bude OK ideme.

Popis trasy
Splav začíname vždy v parčíku oproti železničnej stanice v Brezne. Až po Chvatimech kde je sútok s Čiernym Hronom na vodáka čaká svižná plavba bez nejakých technicky náročných miest. Tesne pred sútokom s Čiernym Hronom je hať na Chvatimechu. Zjazdná je po pravej strane. Pri vyššej hladine je nutná obhliadka haťe ako i mostu Čiernohronskej železničky 100 metrov pod haťou priamo na sútoku. Spod sútoku už Hron naberie na mohutnosti a vzápätí preteká priamo cez Železiarne Podbrezová. V obci Lopej je ďalšia splavná hať. Spod Lopeja po Nemeckú ubudne voda z rieky pretože je odčerpávaná pre vodnú elektráreň a do rieky sa vracia až v Nemeckej časť Dubová. Asi po kilometri plavby pod elektrárňou je motorest Nemecká, koniec plavby. Celú trasu vám počas jazdy mikrobusom z našej základne v motoreste Nemecká po Brezno popíše vodič a dôležité miesta ukáže priamo z auta. Tak isto vás i oboznámi s možnosťou občerstvenia počas plavby.
Trasa:

  • Brezno – Nemecká, 20 km (s možnosťou predĺženia po Lodenicu na Mlynčoku po dohode)

Cena za prenájom lodí a lokálnu dopravu:

  • sa odvíja od dátumu. Aktuálnu cenu vo vami zvolenom termíne zistíte v našom rezervačnom systéme kliknutím TU….
  • pri rezervácii zvolte trasu po Šalkovú. Tá istá cena je aj z Brezna po Nemeckú.

Cena zahŕňa:

  • komplet vercajch na vodu (lode, pádla, pl. vesty, lodné sudy)
  • lokálnu dopravu mikrobusom do Brezna a prípadne z Mlynčoka do Nemeckej
  • rýchlokurz geniality pred splavom
  • bezpečné parkovanie za motorestom Nemecká

Cena nezahŕňa:

  • stravu a ubytovanie
  • poistenie

baner onjednavka


Preštudujte si technické informácie ešte pred splavom, predídete zbytočným prekvapeniam a nedorozumeniam. Hlavne stránku “Ako prebieha splav” a “Ako sa obliecť na splav Hrona“.

Boat4u team