Na splav Hrona používame tieto člny. Dvoj až trojmiestne kánoe Yukon, päť až sedemmiestne raftové člny HOBIT. Potrpíme si na ich bezchybný stav a po pár sezónach ich obmieňame. Ku každej lodi dostanete samozrejme pádla, plávacie vesty, lodné sudy a iné potrebné veci.

Nižšie nájdete odkaz na podrobnejší popis každej lode. Najžiadanejšie sú nafukovacie kánoe Yukon a raft HOBIT 400. Yukon je také veselé, ale bezpečné kánoe pre dvoch, prípadne troch menších rekreantov. Alebo pre rodičov s jedným deckom. Stále je to bezpečná a veľmi stabilná nafukovačka, avšak s jazdnými vlastnosťami kánoe. Raft HOBIT 400 je klasický symetrický raft, kde vojdu až siedmi rekreanti. Rekreanti, ktorí nie sú leniví sa najesť a sú priestorovo výraznejší, musia toto pri výbere lode zohľadniť. Raft HOBIT 350 je určený pre menšie skupinky, rodiny s deťmi alebo mládežníkov.

Pri putovných splavoch počítajte s jedným 50l barelom na osobu. Ak zvolíte kánoe Yukon, tak dve osoby a dva barely sa do každej lode v pohode vojdu. Takže pri puťáku na kanoe platí jedna loď = 2 osoby. Všeobecne sú Yukony na puťák najpraktickejšie. Na raftoch pri puťákoch treba tiež počítať s miestom na batožinu. Krčmy a obchody sú v každej dedine na brehu, preto si nepotrebujete do lode brať 250 plechoviek piva a 24 dvoj litroviek vody. Skrátka na puťák sa zbalte úsporne, lebo sa inak do lode nevleziete.

ZHRNUTIE
Na jednodenné splavy vojdu do Yukonu 3 osoby alebo 2 + 1 decko (podľa toho ako komu chutí papať). Hobit 350 minimálne 4 a max 6 osôb (áno, na ľahko sa tam vojdu a šiesti). Hobit 400 je pôvodne určený pre 7 osôb (sa tam v pohode vojdu) ale optimálne je 6 osôb.

Na putovné splavy s batožinou je rozumné do Yukonu posadiť len po 2 osoby, do Hobitu 350 4 osoby. Do Hobitu 400 5 osôb.

Podrobné informácie


Plávacie vesty – pádla – sudy
Ku každej lodi dostanete pádla a podľa potreby dostatok sudov na suché veci. Plávacie vesty sú najmä u detí samozrejmosťou. Používame certifikované plávacie vesty od českého výrobcu HIKO, model K-TOUR a pre najmenších rekreantov detské vesty BABY.

Boat4u team