V mesiacoch máj a jún ponúkame pre stredoškolské a vysokoškolské kolektívy splav Hrona formou školského výletu. Školské splavy organizujeme cez pracovné dni od pondelka do štvrtka. Samotný splav Hrona možno poňať zábavnou formou ako aktívny relax v prírode alebo športovou formou ako kurz kanoistiky. Na výber máte jednodenný splav Hrona a dvojdenný splav Hrona. Trasa z Nemeckej po Mlynčok meria 10 km a trvá cca 3 hodiny (s prípravou na splav a cestou späť do Nemeckej to potrvá aj 5 hodín) a stojí len 10,- €. Tento úsek je asi najkrajší na celom Hrone, má dobrú dostupnosť a niekoľko atraktívnych miest. Ak si chcete splav predĺžiť po Šalkovú, zaplatíte za splav 15,- €.

CENA:

  • jednodenný splav Hrona po Mlynčok: 10,- €
  • jednodenný splav Hrona po Šalkovú: 15,-€
  • dvojdenný splav Hrona : 30,- € 

Pedagogický dozor má splav Hrona zdarma (cca jeden pedagóg na 10 detí).

Cena zahŕňa:
splav Hrona s komplet vodáckou výstrojou, lokálnu dopravu počas splavu a dopravu z a na najbližšiu železničnú stanicu mikrobusmi

Cena nezahŕňa:

  • stravu
  • ubytovanie
  • poistenie
  • vodáckeho sprievodcu

TRASA:
Splavujeme úsek od Nemeckej po Banskú Bystricu, prípadne po Zvolen. Zväčša však od Nemeckej po Šalkovú (BB). Trasa závisí od aktuálneho vodného stavu a určujeme ju po dohode.

PRIEBEH SPLAVU:
Stretneme sa ráno na našej základni v Nemeckej. Pricestujete možno vlastným autobusom rovno do motorestu Nemecká, alebo štátnym autobusom (zástavka je vzdialená len 100 m) alebo najlepšie vlakom a zadarmo do stanice Nemecká. Potom prebehne príprava na splav. To znamená, najprv sa vhodne zbalíte do nami pripravených vodotesných sudov a následne prebehne vodácky rýchlokurz geniality. Nepotrebné osobné veci si uložíte do nášho mikrobusu, ktorý vás bude čakať v cieli plavby. Z cieľa plavby, ktorý býva obyčajne blízko verejných dopravných prostriedkov, spokojne odcestujete domov alebo vás mikrobusmi dovezieme späť do motorestu Nemecká.

BEZPEČNOSŤ:
Splav Hrona napriek zaužívaným predstavám je bezpečnejší ako bicyklovanie. Používanie plávacích viest je povinné. V Hrone je skoro všade voda po kolená. Všetky tragické nehody, tak radostne prezentované médiami, boli len kombinácia ľudskej hlúposti a alkoholu.

Školský splav Hrona vybavuje Monika Kolárová na vodactvo@gmail.com, alebo na tel: 0915/505 018.
Poradenstvo a duchovnú útechu pre vystrašené matky a učiteľky poskytuje Mário Kolár na tel: 0915/453 006.

 

 

Boat4u team