Milí rekreanti! Chcete si predĺžiť jednodenný splav po BB-Uhlisko alebo až po Vlkanovú? V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, prečo sa to nedá a ak áno, tak za akých podmienok.

V snahe poskytovať širokej turistickej verejnosti kvalitné a cenovo dostupné služby, musíme pracovať efektívne. Väčšina našich rekreantov po ukončení plavby nestihne ani mihnúť okom a už sedí v mikrobuse smer Nemecká. Toto by nebolo možné logisticky zvládnuť, ak by nám každý účastník splavu skončil na inom mieste. Preto sa jednodenný splav končí vždy na Mlynčoku alebo v obci Šalková, pred mostom pri potravinách. Z Mlynčoku a zo Šalkovej robíme kyvadlovú dopravu.

Na Mlynčok to máme autom 10 minút – sme tam hneď, prípadne vás tam už budeme čakať. V Šalkovej sú priamo pri vode potraviny a krčma čo vám spríjemní čakanie na odvoz. Bystrická emhádečka č.42 tu má zastávku a vlak z Brezna do Bystrice stojí na druhom brehu, cca 100 m peši. K tomu diaľkové autobusy na hlavnej ceste, cca 300 m od Hrona. Teda aj Bystričania, ktorí požadujú splav po Uhlisko, sa do mesta dostanú ľahko verejnou dopravou.

Plavba od Šalkovej do Bystrice je najprv nepríjemné pádlovanie po stojatej vode plnej tlejúceho bahna popri mŕtvych, zatiaľ stojacich stromoch cez eko katastrofu malej vodnej elektrárne Šalková. Potom prenáška cca 100 m po ľavom brehu lebo – elektráreň. No a na Uhlisku v BB je silný prúd a veľmi strmý breh, čo vám pri vyloďovaní vôbec nepridá na nálade.

Skrátka, NEMÁ TO ZMYSEL.


Ak predsa len trváte na predĺžení splavu, budete si musieť kúpiť dvojdenný splav Hrona.

Rekreantom, ktorým sme v minulosti umožnili predĺženú plavbu a teraz argumentujú, že oni boli pred dvoma rokmi až po Vlkanovú a ako sa to vtedy dalo, odkazujeme že čo bolo, to bolo.